„Pojďte s námi tvořit z dýní“, takto vyzval organizátor – Domov na zámku Bystré děti a učitele Mateřské školy Kvítek ke společnému zdobení baculatých zástupců tykví Hokkaido.

Na třicet dětí, včetně těch nejmenších dvouletých a jejich pedagogický doprovod se sešlo  v  pondělí 8. října v Multifunkčním domě v Bystrém. V jeho velkém sále bylo jako v úle. Na ozdobení čekaly nejen oranžová Hokkaido, ale také malé ozdobné a sádrové dýně. Nechyběly samozřejmě floristické a aranžérské potřeby. A pokud by dětem došla energie, pro jistotu bylo připraveno občerstvení v podobě kompotu. A jakého jiného, než dýňového!

Dětské ručičky vedené fantazií si s celou záplavou dýní uměly poradit. Jenom s vyřezáváním pomáhali „dospěláci“. Vše ostatní pak bylo na drobotině, která přesně věděla, kde má dýně očička, nos i uši, jakou barvou pomalovat sádrové dýně.

Většina exemplářů v podobě roztodivných hlav a tvorů byla po nazdobení odvezena do mateřské školy, další jsou nyní součástí podzimního aranžmá zdobícího domovy uživatelům sociální služby. Nejmenší bysterští občánci tak pomohli handicapovaným  vyzdobit jejich domovy.

Domov na zámku Bystré, který chce přiblížit svou práci komunitě, by rád tvůrčími dílnami zahájil novou tradici vedoucí k rozvíjení spolupráce mezi nejmenšími Bysteráčky a jejich spoluobčany z domova na zámku.

Domov na zámku Bystré