V Domově na zámku Bystré se ve středu 9. října uskutečnil Integrační turnaj ve florbale pořádaný v rámci Týdne sociálních služeb. K bojům o pohár pro vítěze se přihlásily čtyři týmy. Kromě domácích se v tělocvičně domova střetli také hráči Speciální mateřské školy a základní školy Polička, kteří vytvořili hned dva týmy a reprezentanti Speciální základní školy Litomyšl.

Pravidla turnaje byla upravena, na hřišti bojovali za tým vždy tři hráči, střídalo se hokejovým způsobem. Hráči nebyli žádnými nováčky, mnohé z nich jsme v domově již viděli v některém z předchozích florbalových turnajů. Jde především o chlapce s výjimkou týmů ze speciálních základních škol, které posílila děvčata. V bojích si dívky vedly velmi dobře.

Zápasy byly vyrovnané. Ve finále se spolu střetly týmy speciálních škol z Litomyšle a tým Poličky I.  Z bojů nakonec vyšlo vítězně družstvo Speciální základní školy Litomyšl, když porazil poličskou „ jedničku“ 6:2.

V zápase o třetí místo mezi týmem Speciální mateřské školy a základní školy Polička II. a mužstvem pořadatele byl lepší tým pořadatelského domova na zámku poměrem 7:5.

Na stupních vítězů letos tedy stála družstva: Speciální základní školy Litomyšl, Speciální mateřské školy a základní školy Polička I. tým a Domova na zámku Bystré.  I když všichni hráči by potvrdili, že si přijeli do Bystrého pro pohár, cílem turnaje podle pořadatele byla radost ze hry a ze společného sportovního zápolení, které má svoji tradici.

Už nyní se těšíme se na další florbalová setkání.

Turnaj ve florbale byl realizován v rámci projektu:“ DNZ Bystré – transformace pobytových služeb“ financovaného z Operačního programu zaměstnanost.

Domov na zámku Bystré