Doba adventu a předvánoční období je čas příprav a vzájemného setkávání. Proto jsme letos rádi přijali pozvání z Domova pro seniory v Bystrém, kde pro malé i velké připravili v sobotu 15. 12. vánoční dílny. Letošní první ročník této akce navštívili tři uživatelé služby „podpora samostatného bydlení“ a „chráněné bydlení“.

Hned po příchodu nás přivítala paní ředitelka a pracovnice domova. Společně s jejich klienty jsme se hned pustili do vánočního tvoření. Každý si mohl vyrobit dárek pro sebe nebo pro své blízké. Mohli jsme si pod vedením zkušených výtvarnic vyrobit papírové andělíčky nebo přáníčka. Vyzkoušet jsme si mohli i techniku drátkování, která byla velmi zajímavá. Vyrobili jsme si ozdoby na stromeček nebo korálkové zápichy. Nakonec jsme si měli možnost zkusit i aranžování a společně s našimi klienty jsme si vytvořili svícen na štědrovečerní stůl do chráněného bydlení.

Během tvoření jsme si se seniory vzájemně popovídali a dostali jsme i malé pohoštění v podobě kávy, koláčků a ořechové rolády. Ale ani my jsme nepřišli za našimi seniory s prázdnou! Během dopoledne jsme pro ně na chráněném bydlení upekli krabici malých „svatebních koláčků“. Každý měl možnost ochutnat a za koláčky jsme sklidili velkou pochvalu. V domově pro seniory jsme prožili krásné odpoledne, a určitě budeme rádi, když je zase příště navštívíme. Odcházeli jsme s dobrým pocitem „jak jsme šikovní“ a naše výtvory jsme si nesli s sebou. Děkujeme a těšíme se na příští setkání.

Štefková Jarmila

Domov na zámku Bystré