Ve Dvoře Králové nad Labem se ve dnech 16. – 19. listopadu uskutečnil již XXV. ročník republikového turnaje ve stolním tenise pořádaný Českým hnutím speciálních olympiád. V pátek 17. listopadu přijal delegaci starosta města Dvůr Králové nad Labem ing. Jan Jarolím, následovala individuální prohlídka ZOO Dvůr Králové případně individuální prohlídka pivovaru TAMBOR.

Odpoledne již patřilo sportu. Po individuálních testech dovedností byli účastníci rozřazení do skupin a poté již následovaly soutěže, do kterých významně zasáhli také reprezentanti Domova na zámku Bystré. Nejúspěšnějším se stal Alois Kejda, který ve čtyřhře s Vladimírem Maturou získal 2. místo ve své skupině a následně vybojoval zlatou medaili ve dvouhře. Vladimír získal rovněž 3. místo ve své kategorii. Další bysterský tenista, Martin Šídlo, který byl na turnaji poprvé, se umístil také na 3. místě v nižší kategorii. Zastoupen byl domov také v kategorii unified (sjednocená čtyřhra), ve které nováček Martin Šídlo a partner Ivo Musil získali 3. místo.

K vynikajícím výsledkům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci domova.