Společnost Tango Havlíčkův Brod ve spolupráci s přepravním partnerem GLS –Česká republika, IT partnerem LEKSYS s.r.o. a mediálními partnery upořádala v roce 2017 již jedenadvacátý ročník celorepublikové akce Daruj hračku s Tangem, jejímž cílem je plnit přání dětí a zdravotně postižených. Podstata projektu je stejná. Přání potřebných jsou vložena do databáze umístěné na stránkách společnosti Tango, dárci si vybírají přáníčka a osoby, kterým chtějí přání splnit.

Náročný projekt za roky své existence přinesl radost tisícům obdarovaných. O Vánocích 2017 k nim patřila také stovka obyvatel domova na zámku. Svá přání „Ježíškovi“ psali či kreslili již na podzim. Byla různorodá – od kosmetických balíčků, drobné elektroniky, zejména holicích strojků, přes různá CD a DVD. Někteří chtěli také mikiny, knihy a různé drobnosti. Objevila se i přání v podobě vstupenek do muzea voskových figurín, obrázku s krajinkou, brusky na paty, zahradní motyky nebo hustilky s manometrem.

V domově na zámku dárky potěšily 21. prosince. Obdarovávání bylo slavnostní a stylové – pod rozsvíceným stromkem. Alespoň jeden balíček obdržel každý a radost obdarovaných byla velká a bezprostřední. Celkově bylo předáno 130 dárků, většina na slavnostním předávání, další dárky přišly dodatečně v průběhu Vánoc a některé budou doručeny ještě začátkem ledna.

Děkujeme touto cestou společnosti Tango Havlíčkův Brod za dlouholeté iniciování sbírky: “Daruj hračku“. Tangu a jejím partnerům patří díky za energii, kterou do sbírky vytrvale vkládají. Všem neznámým dárcům patří poděkování za radost, kterou obyvatelům domova přinášejí.

Domov na zámku Bystré