Ve svitavské Fabrice se ve středu 26. září uskutečnil již šestý ročník udílení ceny Duhové křídlo za činnost ve prospěch osob se zdravotním postižením organizovaný Pardubickým krajem a Národní radou osob se zdravotním postižením Pardubického kraje.

Ceny Duhové křídlo 2018, jejichž autorem je architekt Miloslav Chaloupka, se udílejí v kategoriích profesionál, dobrovolník/filantrop a poskytovatel sociálních služeb. V kategorii poskytovatel sociálních služeb byl na cenu nominován také Domov na zámku Bystré. I laureátem se stal Domov pro seniory Dubina, naše organizace si nominace na tuto prestižní cenu za práci v sociálních službách ve prospěch zdravotně postižených velmi váží.

Slavnostní odpoledne ve svitavské Fabrice doprovodila vystoupení klientů sociálních služeb z celého kraje, které vybrali organizátoři z celoročního festivalu Pod duhovými křídly. Představila se taneční skupina Loly Růža z Oblastní charity Pardubice a tanečníci z Denního stacionáře Slunečnice s vystoupením:“ Andělé“. Spoustu energie přivezl soubor Mlima Jua Základní školy a praktické školy Svítání, který divákům plně zaplněného sálu Fabriky nabídl hudební vystoupení. „Když nemůžeš, tak přidej“ poradila posluchačům Rytmická skupina našeho domova.

Na závěr zahrál Jan Škarka a Pavel Diblík hymnu ceny „Duhové křídlo“. V podvečer patřil závěr slavnostního programu pardubické kapele Elixír.

Domov na zámku Bystré