Příroda se po zimním spánku probudila a přišlo jaro. Začíná se dříve rozednívat, vstáváme při zpěvu ptáčků, kteří hnízdí v zámeckém parku. Těšíme se z rozkvetlých květů zlatého deště, fialek, sedmikrásek a petrklíčů.

Konečně zase můžeme pobývat více venku, nahřívat se na sluníčku, které nabývá každým pěkným dnem na síle. Vyseli jsme semínka paprik i rajčat, pěstujeme si sazeničky na sadbu do skleníku. V druhé půlce března jsme do skleníku vyseli ředkvičky a zasadili sazeničky květáku a salátu, chodíme je pravidelně zalévat.

Před Velikonocemi jsme začali tvořit z nasbíraných i nařezaných přírodnin jarní výzdobu v domě. Přesadili jsme si do truhlíku i květináče rozkvetlé zahradní barevné petrklíče a macešky, které nám krášlí prostor u vchodových dveří. Naši uživatelé si vyzdobili stěnu v jídelně jarními obrázky, které si sami vybarvili. Někteří si zkrášlili svými výtvory i pokoje.

Snažíme se uchovat tradice. Krátce před Velikonocemi jsme si tradičně upekli beránka a obarvili vajíčka (přírodní technikou: vajíčka uvařená v cibulové slupce, s obtiskem listů i květů). 

Ti, kteří neměli možnost odjet navštívit své příbuzné a zůstali na jarní svátky doma, pomlázkou prohnali pracovnice, popř. sousedy. Užívali jsme si sváteční den venku a také u oblíbených filmů i pohádek.

Obyvatelé domu Hájenka

Centrum sociálních služeb Bystré