Ve Svobodných Hamrech u Hlinska vstoupil do věku dospělosti benefiční golfový turnaj „Svítání Cup 2018“, který již 18. rokem pořádá Základní škola a Praktická škola Svítání v Pardubicích ve spolupráci s Golf&Country Clubem Svobodné Hamry.

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ v Pardubicích poskytuje vzdělávání a služby dětem s mentálním a kombinovaným postižením. Golfový turnaj je tradiční akcí, která má pro žáky školy velký integrační význam a slouží rovněž jako benefiční s cílem získat finanční prostředky na činnosti školy.

Účastníky turnaje a hosty přivítala ředitelka školy Svítání a 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky PhDr. Miluše Horská. Jako moderátor provedl hosty sportovním dnem známý bavič, moderátor a zpěvák Josef Melen.

Své odpaly na greenu si mohli vyzkoušet nejen žáci z pořadatelské školy, ale i jejich kamarádi a sourozenci, bez ohledu na zdravotní či golfový handicap, protože ty v tomto klání tradičně nehrály žádnou roli. Rozhodující bylo nadšení pro sport a dobrá nálada. Sluníčko, které má škola ve znaku letos pěkně svítilo a krátká lehká květnová přeháňka rozhodně přítomným na dobré náladě neubrala.

Své golfové štěstí letos zkoušel Pavel Kazda, Marcel Jadrný, Zdeněk Koleno a duo Jílkových – Jiří a Pavel. Všichni se svého úkolu zhostili se ctí. Odpaly se dařily, míčky borci postupně dopravili až do té poslední, šesté jamky. Kromě bojů na greenu čekala na účastníky také projížďka na motorové čtyřkolce, soutěže ve znalostech dopravních prostředků a značek. Všichni bysterští si vyzkoušeli hry s obřími míči a zamířili také na louku, kde se zájemci mohli svézt na konících.

Jako již tradičně, i letos prožili všichni ve Svobodných Hamrech pohodový den. Za sportovní úsilí všichni golfisté po zásluze převzali diplom a drobnou pozornost z rukou moderátora Josefa Melena a ředitelky Základní školy a Praktické škola SVÍTÁNÍ v Pardubicích PhDr. Miluše Horské.