Na Zelený čtvrtek jsme se vydali do Centra Bohuslava Martinů na výstavy, které zde právě probíhají, a to velikonoční výstavu s názvem „Dejte vejce malovaný“ a výstavu „Vzhůru do středověku!‘‘

Velikonoční výstava nám připomněla zvyky a tradice pojící se k Velikonocům. Měli jsme možnost prohlédnout si výstavu kraslic a velikonočních pohlednic paní Miloslavy Gregorové. Dozvěděli se, jak probíhají tradiční, ale i nové způsoby jejich zdobení. Jaký význam mají použité motivy, ornamenty a barvy. Jaká barviva a techniky se používají. Nechyběly nápadité hry a na závěr i výroba drobných velikonočních dárečků.

Výstava „Vzhůru do středověku!“ nás provedla životem lidí v tomto období. Dozvěděli jsme se například jak se lidé oblékali, stravovali, jakými řemesly se živili. Na chvíli se každý z nás mohl stát rytířem, vznešenou paní, nebo třeba provinilcem na pranýři. Vyzkoušeli jsme i dobovou zábavu-kuželky, hru v kostky, střelbu z kuše nebo rytířský turnaj.

Rádi bychom poděkovali Centru Bohuslava Martinů za krásné odpoledne a velmi se těšíme na další připravované výstavy.

Za doprovod děkujeme paní Mgr. Anně Jelínkové a paní Tereze Zárubové.

 Zdena, Renata, Kristýna, Hana, Michal, Petr, Milan,    

Výstava „Vzhůru do středověku!“ nabídla i ukázky dobové zábavy.

Výstava nabídla i ukázky dobového oblečení včetně toho rytířského.

Na Zelený čtvrtek jsme si v Centru Bohuslava Martinů mohli prohlédnout také velikonoční výstavu s názvem „Dejte vejce malovaný“.

Na výstavě:“ Dejte vejce malovaný“ jsme si připomněli velikonoční zvyky.