Je tady období adventu. Čas vánočních nákupů, dárků pro své blízké  a vše krásné spojené s vánočními svátky. I u nás v domově se spolu s obyvateli připravujeme na Vánoce a velmi se těšíme – na koledy, stromeček, dárky, které přinese Ježíšek.

Navštěvujeme výstavy a akce, které něco o českých vánočních tradicích vypovídají.

Do  Centra Bohuslava Martinů v Poličce jsme se vypravili na výstavu dřevěných a mechanických betlémů.

Honza, Andrea a i Zdeněk mohli vidět exponáty z Třebechovického muzea betlémů a z rodiny Sochorovy z Hradce Králové. V rodině Sochorových jsou pokračovateli betlemářské tradice otec Martin a syn Jakub. Spolu opatrují a opravují starší jesličky rodinné i zakoupené a vytvářejí betlémy nové, mnohé z nich jako mechanické. Některé exponáty tak před námi doslova ožily.

Z betlémů se těšila také další čtveřice obyvatel domova s doprovodem, která spojila návštěvu výstavy s předvánočními nákupy v Poličce. Sladkou tečkou pro ně byla návštěva cukrárny.

Výstava se všem moc líbila.„ Byli jsme všichni potěšeni z práce mistrů při prohlídce pohyblivých Betlémů, které jsme si mohli i vyzkoušet. Na závěr výstavy si všichni vyrobili ozdobný zápich „andělíčka“, vzpomínají návštěvníci výstavy.

Těšíme se na Vánoce, které jsou za dveřmi – mohou přijít. Radost a pokoj přejeme všem lidem dobré vůle !

Hana Plchoutová

Jitka Oravcová

Věra Hejtmánková