V pátek 23. března byl chladný den a místy proletovaly poslední vločky sněhu.

Ani toto počasí neodradilo našich šest klientů (dva ze služby podpora samostatného bydlení a čtyři ze služby chráněné bydlení) s doprovodem, aby navštívili velikonoční výstavu spojenou s prodejem výrobků, která se konala ve Svitavách.

Výstavu uspořádali naši dobří známí z Domova na rozcestí Svitavy. Vyjeli jsme autobusem z Bystrého v 11 hodin. Nejdříve jsme udělali zastávku v Poličce, kde jsme se posilnili chutným obědem v Restauraci THT. Každý z nás si objednal menu dle své chuti. Pak jsme se posilněni a napojeni vydali na cestu směr Svitavy. Na výstavě nás mile přivítali. Mohli jsme zde obdivovat šikovnost našich přátel z domova na rozcestí. Některé výrobky byly tak úžasné, že jsme si je prostě museli koupit a odvézt si je domů na památku.

V budově, kde se konala výstava, se nachází i jejich kavárna „Café Rozcestí“. Protože byla zima a času bylo dost, bylo by škoda kavárnu nenavštívit. Obsluha zde byla velmi milá a přívětivá. Každý z nás si mohl vybrat z bohaté nabídky nápojů – různé druhy kávy, čokoládu s rozmanitými příchutěmi, studené i teplé nápoje. V kavárně jsme poseděli, popovídali jsme si, prohlédli jsme si zakoupené výrobky a v 16 hod. jsme se vydali na nádraží a zpět do Bystrého. Domů jsme přijeli zmrzlí, ale plni nových zážitků.

 

Jarmila Štefková

Domov na zámku Bystré