Klienti Podporovaného bydlení Vladimír Matura a Alois Kejda reprezentovali CSS Bystré ve stolním tenise na XXVIII. Mistrovství České republiky za rok 2022 pořádané Českým svazem mentálně postižených sportovců v Hradci Králové ve dnech 23. a 24.11 2022.

Po příjezdu na místo se klienti ubytovali a téměř ihned následoval trénink a rozcvičení v hale. Po slavnostním zahájení startovala první kola. Vladimír i Alois neměli problém obhájit postupy. Přihlásili se i do soutěže čtyřher, které byly naplánovány ve večerních hodinách. Oba opět bojovali, přesto si museli podat ruce se silnějšími soupeři. Prohru vzali statečně. Čekal je druhý, finálový den.

Naši borci opět zahájili ráno tréninkem a rozcvičením. Po startu začali tvrdě bojovat. Jednotlivá kola byla velmi napínavá, protože soupeřovy síly byly vyrovnané a každý bod znamenal prohru nebo výhru. Oba sportovci dali do zápasů všechnu sílu, techniku a soustředění, které přineslo Aloisovi Kejdovi krásné 2. místo s medailí a věcnými cenami. Vladimír se umístil na pěkném 6. místě. Umístění bral sportovně a o to víc se těší na příští rok na další souboje. Oba klienti odjížděli spokojení. Měli možnost zahrát si sport, který je těší, ale i šanci opět vidět svoje přátele a současně navázat nová přátelství.

Helena Vlahovičová,

Podpora samostatného bydlení CSS Bystré

Alois Kejda v bojích na Mistrovství České republiky ve stolním tenise
Vladimír Matura bojoval s plným nasazením, nakonec to stačilo na pěkné 6. místo.
Naši stolní tenisté bojovali také ve čtyřhře.
Alois Kejda ( ve žlutočerném dresu) si z Mistrovství České republiky ve stolním tenise přivezl stříbrnou medaili ! Blahopřejeme.
Účastníci 28. ročníku Mistrovství ČR ve stolním tenise se v náročné konkurenci neztratili. Na snímku s pracovnicí přímé péče CSS Bystré paní Helenou Vlahovičovou.