Měšťanský pivovar v Poličce připravil na 29. června už 28. ročník Dne otevřených sklepů – tradiční akci, při níž jsou otevřené nejen sklepy, ale také sudy se zlatistým mokem, který se v prostorách stávajícího pivovaru vaří od roku 1865. Letos si Měšťanský pivovar v Poličce připomíná 30. výročí založení nové akciové společnosti.

Od jedné hodiny po poledni mohli návštěvníci ochutnávat kompletní sortiment poličského piva, včetně světlého nefiltrovaného ležáku 12% Záviš i nealko nápojů. Žízeň nehrozila a zajištěno bylo také občerstvení ve formě grilovaného masa, bramboráků, langošů a dalších lahůdek.
Otevřené sklepy a také varnu si mohli návštěvníci zdarma prohlédnout při komentovaných skupinových exkurzích. A kdo zrovna nevyužíval této nabídky, toho určitě potěšil hudební program.

Věhlas akce přilákal do pivovaru stovky diváků. Mnozí se při vstupu do areálu zastavili u skleněné kasy a sáhli do svých peněženek. Je milou tradicí, že je výtěžek dobrovolného vstupné určen pro Centrum sociálních služeb Bystré, díky vstřícnému a laskavému přístup vlastníků a vedení Měšťanského pivovaru v Poličce.

Tradičně jsme dostali také možnost prezentace výrobků terapeutických a sociálně terapeutických dílen našeho Centra. Někteří návštěvníci se zastavovali u našeho stánku, aby obdivovali šikovné ruce uživatelů našich sociálních služeb a zakoupili pro sebe a své blízké drobnosti z našich dílen.

Výtěžek dobrovolného vstupné letos dosáhl výše 16 672 korun. Částka bude určena na aktivizační činnost obyvatel Centra sociálních služeb.

Děkujeme vedení společnosti Měšťanský pivovar v Poličce, zejména předsedovi správní rady Eriku Witzovi a také všem, kteří přispěli za významný finanční dar. Jeho výtěžek bude smysluplně využit.

Centrum sociálních služeb Bystré