Na dobu Adventu si Domov na zámku Bystré připravil tvůrčí setkání ve vánočních dílnách. Šlo o „dílničky“ určené pro šikovné děti i dospělé, kteří měli zájem se v hektickém předvánočním čase na chvilku zastavit a vyzkoušet svoji šikovnost. Vyrobit si mohli třeba vánoční přáníčko, papírové ozdoby, nebo originální vánoční svícen. Někteří vytvářeli z papíru osobitý košíček na vánoční dáreček. Tvůrčí dílnička se konala jídelně domova na zámku v sobotu 14. prosince odpoledne.  Předvánočního tvoření se zúčastnilo několik desítek účastníků, zejména dětí, ale také mládeže a dospělých z Bystrého a okolí. Svoji šikovnost prověřili také někteří obyvatelé domova a zaměstnanci.

Letošní novinkou bylo psaní dopisu Ježíškovi. Malé děti si přáníčko mohly namalovat, starší děti si o svůj dárek napsaly. Dopis Ježíškovi mohly děti vhodit do připravené schránky: “Ježíškova pošta“.  Bylo vidět, že drobotina nenechala nic náhodě. O připravené dopisní papíry začínající:“ Milý Ježíšku…“ byl velký zájem. Věříme, že dětská přání nezůstala bez odezvy

“Vánoční dílny“ byly realizovány v rámci projektu:“ DNZ Bystré – transformace pobytových služeb“ financovaného z Operačního programu zaměstnanost.

Domov na zámku Bystré