V pátek 7. června jsme využili nabídku tradiční akce „Noc snů v ZOO Brno“. Tuto lákavou akci pořádá každoročně brněnská ZOO pro osoby s handicapem, pro které je vstup zcela zdarma.  

Do Brna se nás tentokrát, i navzdory slibovanému večernímu dešti, vydalo 6 uživatelů sociální služby v doprovodu 3 pracovníků. Naštěstí se odpoledne obloha vyjasnila a po celý zbytek dne jsme měli krásné slunečné počasí.

V 17.30 hod. se nám otevřely brány ZOO a mohli jsme si projít, nebo projet vláčkem celý areál a třeba si i počkat na komentovaná setkání a krmení některých zvířat. Dále jsme měli možnost zavítat do místního amfiteátru, kde probíhal bohatý program, určený ale zejména dětem. Každý z návštěvníků nakonec obdržel i malý dárek v podobě sladkostí a malého suvenýru.

Jelikož bylo v tento den velké teplo, většina zvířat se líně povalovala a vyhledávala stín. Proto jsme nejvíce obdivovali místní Safari, kde se v ohradě s neuvěřitelnou ladností proháněly žirafy a zebry a horké počasí jim vůbec nevadilo. Jsou přece z Afriky a na teplo jsou zvyklé. A my? My jsme museli v místním stánku uhasit žízeň chladnými nápoji. Snědli jsme si svačinky a někdo si koupil i suvenýr na památku. Kolem 20. hodiny jsme se pomalu vraceli celým areálem zpět k našemu vozu a hurá zase domů! Pořadatelům této akce patří velký dík, protože je pro nás možnost tohoto výletu vždy obrovským zpestřením běžného života. Poděkování patří také našemu doprovodu – paní Jarmile Štefkové, Jitce Oravcové a Jiřímu Hejtmánkovi.

Uživatelé služby DOZP „Hájenka“ a „Zátiší“

Bylo horké počasí, zvířata se ve svých výbězích vyhřívala na sluníčku.

Líbily se nám modely pravěkých zvířat. Tyhle bychom naživo potkat nechtěli.

Nejvíce jsme obdivovali místní Safari, kde se v ohradě s neuvěřitelnou ladností proháněly žirafy a zebry a horké počasí jim vůbec nevadilo.