Uteklo to jako voda a dvanáct klientů se v září přestěhovalo do nového domku v Poličce.

Poslední dny před stěhováním ze zámku bylo plné očekávání nejen ze strany klientů, ale i pracovníků. Den „D“ byl přesně naplánován a každý věděl, co má dělat, kde bude…

Loučení se neobešlo bez slz dojetí a pocitu nostalgie. V 8.30 hod vyjeli první klienti v doprovodu pracovníků směr Polička.

Na slavnostní oběd, který v novém domově vařila paní Lenka, byli již všichni obyvatelé. Tento první den byl ještě ve znamení drobného rovnání, stěhování postelí, prvních dojmů a první noc v novém. Při příchodu do nového domu jsme však cítili útulno a teplo domova a pohodu. Je skoro jisté, že podobně to cítili i naši klienti. Přijali nový dům s radostí a pohodou, bez obtíží.

Chodíme na vycházky do města, do cukráren, obchodů, navštívili jsme i střední odborné učiliště na Čs. armády na praktickém výcviku oboru cukrář. Navštěvujeme novou paní kadeřnici Lenku, která je velmi milá a k našim obyvatelům uctivá a laskavá. Můžeme říct, že město Polička nás přijalo vlídně.

Život se nezměnil jen našim obyvatelům, ale také nám pracovníkům. Naše náplň práce se změnila v klidnější, pestřejší činnost, v hezčím, dobře a kvalitně vybaveném prostředí. Můžeme našim klientům poskytovat péči daleko lépe, pomoci jim využívat návazných služeb. Nejdůležitější však je, že mají svůj pokoj, svoje místo, kde najdou klid, když chtějí odpočívat, kde mají své věci, své soukromí, kde je to jen jejich. Nový domov jim přinesl nejen nové možnosti naplnění svého života, ale také chuť k jídlu, klidnější spánek, větší radost z nových prožitků.

Máme radost z našich novopečených občanů města Poličky, že se dočkali nového krásného bydlení, které se vzdálilo „ústavu“ a přiblížilo se útulnému a šťastnému domovu, který si zaslouží každý člověk.

 

Bc. Hana Plchoutová

Domov na zámku Bystré

 

oběd na terase

 

při přípravě stravy                                              dopolední relax na terase

 

na vycházce a na nákupech

také v Poličce využíváme canisterapii