Ve čtvrtek 8.února 2024 jsme měli možnost s spolu s dalšími uživateli služby sociálně terapeutické dílny navštívit divadelní představení ZUŠ Bystré „Mrtvá nevěsta“ v bysterské sokolovně.

Ačkoli název zní dost morbidně a představení je na motivy animovaného filmu Tima Burtona, který je známý svým nekonvenčním stylem a podivnostmi, byla to skvělá podívaná!

Nechyběl vtip a humor, „noir“ scény a efekty byly místy až magické a obsazení bylo skvělé – děti byly kouzelné ….

Za necelou hodinu a půl jsme shlédli hned dva světy – ten obyčejný pozemský a nahlédli jsme do magického podsvětí. Dějem nás provázeli motýlci, pavoučci, kostlivci … nechyběla dramata, vášeň, přetvářka, faleš a samozřejmě pravá láska a dobro, bez kterého by to ve správném příběhu nešlo.

Je skvělé, jak děti dokáží téma zpracovat a předvést takovou parádu a podívanou.

Moc děkujeme za krásné představení a co se líbilo nejvíce? Efekty a triky! O těch si klienti budou ještě dlouho povídat.

Děkujeme paní Adéle Dvořákové, Michaele Dudkové, Haně Smolkové, Anně Jelínkové a Tetianě Kalyna, že nás na představení doprovázely.

Klienti služby STD,

CSS Bystré

Představení žáků ZUŠ Bystré „Mrtvá nevěsta“ na motivy animovaného filmu Tima Burtona, který je známý svým nekonvenčním stylem a podivnostmi, byla skvělá podívaná, o které se bude ještě dlouho hovořit.