V rámci transformace sociálních služeb se někteří z našich obyvatel přestěhují do nového domku v Poličce. Pro naše imobilní klienty – Františka a Martina je to dobrá volba. Polička nabízí vyšší bezbariérovost, ale také novou možnost přepravy veřejnou dopravou.

České dráhy nabízejí na svých webových stránkách službu – „Cestování zdravotně hendikepovaných“, kde si můžete objednat cestu pro vozíčkáře s pomocí takovou, jakou popíšete při objednávce cesty ve formuláři. Tuto službu, která je bezplatná, jsme využili již potřetí a vždy jsme byli spokojeni.

Vlakem jsme docestovali do Svitav, do školní restaurace Fabrika, která je odborným pracovištěm Integrované střední školy Moravská Třebová. Toto pracoviště funguje jako běžná restaurace pro veřejnost. K dispozici je jídelní lístek s bohatou nabídkou pokrmů, připravovaných dle zásad zdravé výživy a z kvalitních a čerstvých surovin. Pod dohledem učitelů odborného výcviku se zde připravují na svou budoucí profesi žáci studijních i učebních oborů gastronomického zaměření.

Studenti prokázali profesionalitu i empatii při obsluhování. Jídlo bylo vynikající a prostředí restaurace opravdu noblesní. Po vydatném obědě jsme se prošli ještě po svitavském náměstí a pozvolna se vraceli na vlakové nádraží. Bylo krásné slunečné počasí. Výlet se líbil i nejstaršímu členovi výpravy panu Milanovi, který poctivě dlouhá léta pracuje v terapeutických dílnách DNZ na výrobu ručního papíru.

Přejeme ze srdce všem našim obyvatelům co nejvíce krásných zážitků a v budoucnosti mnoho dalších možností, které jim ještě více pootevřou dveře do plnohodnotného života než doposud.

Hana Plchoutová

Božena Jančíková

Marcela Šudomová