Noc snů aneb Večer plný zážitků v Zoologické zahradě v Brně – tak se jmenuje již tradiční akce, kterou pro chronicky nemocně a postižené děti pořádala letos po sedmnácté zoologická zahrada v jihomoravské metropoli.

Noc snů je mezinárodní akce, kterou organizují zoologické zahrady na celém světě pro nemocné a postižené děti, jejich rodiče a sourozence vždy první pátek v červnu, letos připadl na 2. června.

První akce tohoto typu se uskutečnila v roce 1996 v Zoo v Rotterdamu pro děti Kliniky dětské onkologie. V České republice se k této akci připojila v roce 2004 Zoo Děčín, o rok později Zoo Brno a postupně se připojily i další.

Nejde jen o volný vstup, ale bohatý program spojený s radostí z blízkosti zvířat. V brněnské zoo odpovídají na zvídavé otázky o životě zvířat chovatelé a další zaměstnanci zahrady.

Díky ochotě a vstřícnosti pracovníků zoologické zahrady jsme i letos dostali pozvání na Noc snů také my, obyvatelé domácností v Centru sociálních služeb Bystré. Máme tuto akci rádi. Zvířecí obyvatelé zahrady nás vždy zaujmou, zejména tygr, sovy, zebry. Dostáváme možnost vidět mnoho dalších zajímavých zvířat.

Děkujeme pracovníkům brněnské zoologické zahrady za pozvání za zvířaty.

Obyvatelé domácností Centra sociálních služeb Bystré