Dne 29. března byl „Zelený čtvrtek“. Všichni se v tento čas chystají na oslavu Velikonoc. Tři uživatelé služby „domov pro osoby se zdravotním postižením“ a čtyři z „podpory samostatného bydlení“ s doprovodem se však rozhodli prožít tento den trochu netradičně. Využili jsme pozvání našich přátel z Domova seniorů Drachtinka v Hlinsku a zúčastnili jsme se jejich Benefičního plesu. Patřičně společensky oblečeni jsme se tedy ve 14 hod. vydali do Hlinska.

Ples se konal od 15 hodin v Multifunkčním centru v Hlinsku. Po příjezdu se nás ujala hosteska, která nás usadila k našemu stolu. Zahájení patřilo tanečnímu vystoupení uživatelů služeb domova seniorů. K tanci a poslechu hrála skupina Wječná Žízeň. Zhlédli jsme i vystoupení folklorního souboru Vysočan Hlinsko. Překvapením večera byla bublinová show Matěje Kodeše. Po jejím skončení si někteří z nás mohli kouzla s bublinami i sami vyzkoušet.

V průběhu večera jsme se mohli občerstvit u rautového stolu, který nabízel mnoho a mnoho sladkých i slaných dobrot. Někteří z nás pokoušeli své štěstí a zakoupili si losy do malé a velké tomboly. V malé tombole jsme měli maličko štěstí, ale v té velké nás štěstí opustilo. V průběhu večera jsme využili i službu fotostánku a někteří z nás si nechali na počkání vytisknout pěknou fotografii na památku. Po vylosování velké tomboly, ve které jsme bohužel neuspěli, jsme se zmoženi tancem, ale s krásnými zážitky, vydali na zpáteční cestu do Bystrého.

Jarmila Štefková

Domov na zámku Bystré