Tento dům byl vystaven roku 2001.

V roce 2015 proběhla v objektu rekonstrukce hygienických zařízení v 1. i 2. NP. V 1. NP doznaly změn 3 koupelny s WC a v 2. NP. 1 koupelna s WC. Byly provedeny nové rozvody kanalizace v podlaze, osazení závěsného WC, nové podlahové odtokové vpusti a instalace nové podlahové krytiny. Stávající prostory dvou hygienických zařízení v 1. NP byly stavebně propojeny. Vznikla tak prostorná koupelna s WC vhodná také pro zajištění hygieny klientů s vyšší mírou podpory.

Dne 31. 3. 2020 byla ukončena akce: “Rekonstrukce DNZ Bystré Zátiší“.  S ohledem na transformaci pobytových služeb byla rekonstrukce objektu koncipována tak, aby byl objekt tvořen třemi samostatnými domácnostmi. V 1.NP a 2. NP vznikly dvě nové kuchyňky a 3 denní místnosti.  Ve 2. NP. byly rekonstruovány koupelny a na stejném podlaží vznikly z původní denní místnosti 2 nové pokoje pro ubytování osob.

Objekt Zátiší poskytuje ubytování 18 klientům v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Pokoje jsou vybaveny lůžkem, uzamykatelným nočním stolkem, šatní skříní, stolem a židlí, konferenčním stolkem a křeslem. Dům má také společné části. V 1. NP je bezbariérová jídelna s kuchyňkou, prádelna a sušárna.  2. NP je bariérové / přístup schodištěm /, společné prostory jídelny a kuchyňky.