Zvířata pěti kontinentů – ptáci, savci, plazi, obojživelníci, hadi –  našli svůj nový domov na Horácku, konkrétně v Zoologické zahradě v Jihlavě. Denně je tam mohou obdivovat malí i velcí návštěvníci. Ve středu 27. června byli mezi nimi také obyvatelé Domova na zámku Bystré s doprovodem. Zoologická zahrada je rozdělena do několika tematických částí dle klimatických pásem, kontinentů, typů krajiny – Parčík Hokaido, Madagaskar, Delta Paraná, Asijský pavilon a mnohé další.

Našim cestovatelům se líbilo v Matongu inspirovaném hliněnými chýšemi v západním Zimbabwe. Hliněné stavby kryté rákosovými střechami poskytují přístřeší plameňákům, lemurům kata i africkým hospodářským zvířatům. V Africké savaně pozorovali různé africké kopytníky, ptáky a savce. V jihlavské zoologické zahradě je zaujala všechna zvířata, nejvíce snad plameňáci, africká hospodářská zvířata a koníci.

Zahrada je rekreační zónou, kde se návštěvníci mohou těšit z blízké přítomnosti cizokrajných zvířat. Nabízí však také místa pro odpočinek s dřevěnými atrakcemi, které vyzkoušeli také Bysterští. Na jiném místě areálu, v expozici nazvané Babiččin dvoreček, je zaujala zejména stará prádelna, ukázka jak se pralo v dávných dobách.

Výlet do horácké zoologické zahrady v Jihlavě se líbil a chutnalo také dobré jídlo, na kterém se zastavili při zpáteční cestě.

Domov na zámku Bystré