V Horní Malé Úpě v Krkonoších se ve dnech 18. až 21. března konaly Národní závody ve sjezdovém lyžování a snowboardingu, jejichž pořadatelem bylo České hnutí speciálních olympiád. 

O medaile se bojovalo ve slalomu a obřím slalomu na lyžích a na snowboardu, vždy v kategoriích začátečník, středně pokročilý a pokročilý. Další disciplínou byl slalom a obří slalom s trasérem. Jely se kvalifikační jízdy a finálové jízdy.

Národních závodů se zúčastnily desítky závodníků z týmů z celé republiky, mezi jinými třeba SK Lavina Odlochovice, Běžci Běchovice, SK Blesk, SK Lvíčata Dolní Lánov, SK Olšiny Praha, SK Kladiva Žacléř, SK Racek, TJ Tanvald, SK Krkonoše při TJ Spartak Vrchlabí, SK Pyšely a další. Závodili muži, ženy, děti. Nejmladšímu závodníkovi bylo 8 let, nejstaršímu 56 let.   

Teplé počasí sněhu nepřeje, přesto se organizátorům podařilo uchovat sněhovou pokrývku v části sjezdovky, aby se závody mohly konat. Naštěstí nepršelo. V Horní Malé Úpě bylo po dobu turnaje slunečno.

Centrum sociálních služeb Bystré reprezentoval pan Jaroslav Tuláček, který se přihlásil do závodů v obřím slalomu a slalomu na lyžích. Ve své skupině „muži A“ v obou disciplínách postoupil z kvalifikace do finále, kde se umístil na třetím místě. 

Pan Tuláček na závody vzpomíná:“ V pondělí odpoledne bylo slavnostní zahájení, následoval volný program. S přáteli ze Žacléře jsme se vydali na pěší túru směrem ke Spálenému mlýnu. V úterý proběhly kvalifikace a dvě finálová kola ve slalomu. Ve středu to samé v obřím slalomu. Odpoledne byly snowboardové závody, které jsem také sledoval“.  Organizaci turnaje si pochvaloval:“ Svah byl dobře připravený, lyže hezky jely. Na úterní večer pro nás organizátoři připravili promítání filmu:“ Poslední závod“. Na turnaj se pan Tuláček připravoval v nedaleké Olešnici. Jen lituje, že sněhu bylo letos málo, takže příležitostí bylo poskrovnu.

Národní závody byly zároveň nominační na Světové zimní hry v Turíně 2025. V rámci turnaje proběhlo také losování účastníků reprezentace. Los s panem Tuláčkem nebyl v osudí, protože pan Tuláček již byl vylosován jako náhradník v rámci loňského turnaje ve běžeckém lyžování.

Rád na závody vzpomínám a chtěl bych poděkovat za pomoc a asistenci paní Janě Plškové, kterou jako asistentku zajistilo České hnutí speciálních olympiád. Pomáhala mně i dalším závodníkům“, dodal pan Tuláček.    

Panu Jaroslavu Tuláčkovi k významnému umístění blahopřejeme!