Nového pomocníka – sociální automobil, převzal od společnosti Kompakt, spol. s r.o. koncem srpna Domov na zámku Bystré. Automobil Dacia Dokker dostala organizace zajišťující sociální služby pro osoby s mentálním postižením do zápůjčky na pět let za symbolickou korunu ročně.

Koupě vozidla pořízeného v rámci projektu:“Sociální automobil“ se mohl zrealizovat díky  sponzorům, kteří si zakoupili reklamní plochy, a tím na vozidlo přispěli. Klíče osobně převzal ředitel Domova na zámku Bystré Mgr. Ivo Musil od oblastního ředitele Kompakt pro region Východní Čechy Luďka Lišky. „Myšlenka pomáhat lidem, kteří nemají startovní čáru stejnou jako my není nová, je poměrně obvyklá ve vyspělé Evropě. Také naše firma se rozhodla přispět svou troškou a zaměřila se na vozový park dětských domovů a domovů sociálních služeb“, uvedl Liška. Tento cíl si společnost stanovila už v roce 1997. Vozy z projektu Sociální automobil díky ní jezdí po celé republice.

Slavnostní předání klíčů od nové „Dačky“ se uskutečnilo v sociálně terapeutických dílnách domova v Bystrém  za účasti některých sponzorů. Jsme sice relativně velká, ale rozhodně nejsme bohatá firma, ale tohle je záležitost, která má velký sociální rozměr. Domov znám jako místní rodák léta, finančně jsme přispěli i na první auto. Myslím si, že pro tyhle účely je rozumné vždy najít nějaké  peníze a pomoci,  protože je to velmi šlechetná myšlenka,zdůvodnil příspěvek na koupi vozidla  Jiří Tesař, obchodní náměstek Mlékárny Olešnice a.s.

Hledali jsme reklamní plochy ve Svitavách a okolí. Když nás oslovil pan Liška, spojili jsme příjemné s užitečným.  Je to reklama, která také něčemu pomůže, má větší smysl. Ten nápad se nám líbil. Je třeba, aby se pomáhalo, protože ne každý to měl jednoduché“, uvedl důvod příspěvku zástupce dalšího sponzora, společnosti  Bonus Brnoreal, spol. s r.o., ing. Matěj Vítek.

Jde o již o druhý vůz stejné značky, který domov od reklamní společnosti se sídlem v Poděbradech převzal. První vozidlo již šest let slouží jako důležitý pomocník při zajišťování nových komunitních sociálních služeb, bez kterého by se organizace neobešla. Také nový automobil bude užitečným společníkem zejména při každodenních jízdách za klienty využívajícími služeb „chráněné bydlení“ a „podpora  samostatného bydlení“. Denně se vozidla bude využívat při jízdách za klienty bydlícími v bytech v Bystrém a v Poličce. Vozem se realizují rovněž cesty k lékařům, do nemocnic ve Svitavách, Litomyšli, Brně, Hradci Králové a při poskytování podpory zdravotně postiženým při nákupech, přepravě klientů do sociálně terapeutických dílen v centru Bystrého a mnohých dalších.

Barevná loga, kterými jsou posety kapoty a blatníky Dacia Dokker představují jména firem, díky nímž byl tento vůz zakoupen.  „Děkujeme společnosti Kompakt za spolupráci v projektu Sociální automobil a za druhý vůz, který se stane stejně užitečným a platným pomocníkem zejména při každodenních jízdách za klienty využívajícími sociální služby nového typu. Přesun pracovníků za lidmi bydlícími zejména v pronajatých bytech v různých částech města Bystré a v Poličce by nebyl bez osobního vozu možný. Velmi si vážíme daru všech sponzorů a za finanční příspěvek využitý smysluplným způsobem jim děkujeme,“ řekl na adresu autorů myšlenky projektu a dárců Mgr. Musil, ředitel Domova na zámku Bystré.

Domov na zámku Bystré

Mgr. Ivo Musil, ředitel Domova na zámku Bystré přebírá klíčky a dokumentaci k novému vozidlu z rukou oblastního ředitele Kompakt spol s.r o. pro region Východní Čechy Luďka Lišky.

 

      

Slavnostního předání se zúčastnili také zástupci sponzorských firem: Jiří Tesař, obchodní náměstek Mlékárny Olešnice a.s.  a ing. Matěj Vítek ze společnosti  Bonus Brnoreal, spol. s r.o.

Nové vozidlo Dacia Dokker se stane užitečným a platným pomocníkem zejména při každodenních jízdách za klienty využívajícími sociální služby nového typu.