V projektu „Daruj hračku“ naše obyvatelka Andrea dostala od paní Kateřiny vouchery na dopravu vlakem a dva lístky do muzea „Chocotopia“ a „Wax muzeum of Legends by Grevin“.

Štědrost dárkyně byla velká, a proto se mohli do Prahy vlakem vydat hned čtyři imobilní klienti s doprovodem.

Po cestě po Václavském náměstí jsme navštívili jarní trhy. Nejvíce času jsme však strávili v samotném muzeu, kde jsme byli mile přivítáni. Muzeum má tři patra – dvě patra jsou věnována čokoládě.

Dozvěděli jsme se o historii čokolády, jak se kakaové boby dostanou z plantáže přes továrnu až k vám do pusy a z čeho a jak se dělá ta nejlepší čokoláda. Zastavili se v čokoládové dílně a sledovali, jak se vyrábí pravé belgické pralinky.

Muzeum voskových figurín nás zavedlo do interaktivních světů, ve kterých na nás čekali celebrity, legendy, politici, sportovci. Ve velkém sále jsme se mohli vyfotit se s Bradem Pittem, Angelinou Jolie, Katy Perry, Karlem Gottem nebo anglickou královnou. Přenesli jsme se do českých dějin, potkali se s vodníkem, doktorem Faustem, využili kulisy i rekvizity k focení.

Návštěvu jsme zakončili výborným obědem v obchodním centru Palladium na náměstí Republiky.

Cestu vlakem už jsme absolvovali několikrát, vždycky jsme byli spokojeni se službami Českých drah a nejinak tomu bylo nyní.

Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, Praha byla rozkvetlá a připravovala se na Velikonoce.

Jménem našich obyvatel ze srdce děkujeme dárkyni za prožitý den splněných přání.

 

Hana Plchoutová,

Božena Jančíková,

Jitka Oravcová,

Ludmila Baníková,

Domov na zámku Bystré