Začátkem září uplynul rok od stěhování z areálu zámku v Bystrém do Poličky. Snad ani jeden den jsme nezalitovali, že jsem právě v Poličce. Klienti jsou zde šťastní, mnohým se zlepšil zdravotní stav a jejich radost a spokojenost s novým životem se nedá popsat.

Co tak trochu nestíháme je psát jednotlivé příspěvky na internet. Nyní bychom to chtěli trošku napravit a podělit se s vámi o zážitky z jara a léta.

Ani nouzový stav a následná opatření naše obyvatele nebrzdila v chuti do života. U domu máme krásnou zahradu a terasu, kde mohli pobývat, číst a hrát hry. Aktivizační pracovnice paní Iva Zelenková využívala k práci s klienty interaktivní stoly, díky nimž mohli klienti hrát hry, kreslit nebo třeba poslouchat hudbu apod. Paní Zelenková zaslouží poděkování za to, že se v době omezení sama zapojila do péče a velice intenzivně pomáhala s klienty. Stejně patří poděkování celému kolektivu dvojdomu na Wolkerově ulici za soudržnost, trpělivost a ochotu při práci v tomto nelehkém období. Po uvolnění opatření jsme s klienty opět začali chodit do města na nějakou tu dobrotu do pekárny, do obchodu, na vycházky.

Největším zážitkem pro nás a obyvatele byla výstava v Centru Bohuslava Martinů nazvaná Imaginárium.  Prvnímu sálu vévodila obrovská loď, kde jste mohli hrát pexeso s Pepkem námořníkem, zatahat za různé provázky a kličky a rozpohybovat množství figurek. Druhá část byla věnována loutkám, divadlu, různým dřevěným figurkám a byl zde nainstalován lovecký salónek, kde mohli návštěvníci zkusit psát brkem u stolu, posedět u krbu a prohlédnout si zvláštní trofeje – třeba vlkodlaka.

Na co určitě nesmíme zapomenout je grilování na terase v době, kdy se konečně umoudřilo počasí a mohli jsme se sejít a pohromadě si vychutnat výborné klobásky.

Co bychom si přáli? Abychom byli zdraví a bylo hezké počasí, protože toho máme ještě moc a moc v plánu. V Poličce to prostě žije!

Bc. Hana Plchoutová

řídící pracovník DOZP Wolkerova