Poslední březnovou neděli prožili klienti a pracovníci Sociálně terapeutických dílen hned na třech různých prodejních akcích.

Velikonoce na zámku v Pardubicích byla celodenní akce zaměřená na prezentaci a prodej velikonočních dekorací, řemeslných výrobků a pochutin od regionálních výrobců. Ve stánku Domova na zámku si mohli návštěvníci zakoupit jarní dekorace, přáníčka, keramiku, tašky a spoustu dalších drobností. Děti si v dílničce, která byla součástí stánku, vyráběly zajíčky a kuřátka z vlnitého papíru.

 

Velikonoční inspirace je tradiční prodejní výstava pořádaná Tylovým domem v Poličce. Své místo zde už několik let má i naše organizace. V letošním roce jsme chtěli naší účastí upozornit veřejnost na to, že se v Poličce brzy otevře naše služba Chráněné bydlení.

 

Na Jarních trzích v Bystrém si návštěvníci mohli také zakoupit mnoho rozmanitých řemeslných výrobků, mezi nimiž se ty „naše“  rozhodně neztratily. Pestrá nabídka byla rozšířena ještě o dětskou dílničku, kde si děti vyráběly netradiční ovečky z papíru a popcornu.

Děkujeme organizátorům všech zmíněných akcí za pozvání.

 

Kateřina Hegerová

Domov na zámku Bystré