Stolní tenis, přizpůsobené sporty, přehazovaná a petanque – to jsou druhy sportů, ve kterých si opět po roce změřili síly účastnici Turnaje přátelství. Jeho již osmý ročník proběhl ve dnech 13. a 14. června v prostorách pořadatelské organizace – Domova na zámku Bystré.

Na víceúčelovém hřišti, v tělocvičně domova i v parku si změřili své síly reprezentanti čtyř  domovů sociální péče z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Kromě hostitelské organizace mezi ně patřili obyvatelé Domova sociálních služeb Skřivany, Domova na hradě Rychmburk a Domova na rozcestí Svitavy. Do Bystrého zavítali také sportovci z Oblastní charity Polička a ani letos nechyběli žáci Základní školy Bystré.

V tomto sportovním svátku nejde jen o medaile a body. Jeho cílem je rozšíření nabídky sportovních aktivit a možnost setkání s přáteli. Komu v letošním roce přálo sportovní štěstí?

Stolní tenisté byli ve středečních zápasech rozděleni do čtyř výkonnostních skupin. V nich patřilo prvenství těmto tenistům: Vladimíru Maturovi z DNZ Bystré (sk. A), Josefu Horákovi z DNH Rychmburk (sk. B), Jiřímu Sodomkovi z Oblastní charity Polička (sk. C) a Zdeně Svobodové z pořadatelské organizace (sk. D).

Nejlepším týmem v přehazované se ve čtvrtek 14. června stala družstvo pořadatelského Domova na zámku Bystré před loňským vítězem – Základní školou Bystré.

V oblíbeném pétanque bojovalo v parku pět družstev. Všichni si zaslouží ocenění za náročné několikahodinové klání, nejlepší však byli sportovci z Oblastní charity Polička před týmem Domova na hradě Rychmburk a Domova na zámku Bystré – Zátiší.

K turnaji patří také doprovodný program. Nad sportovními výsledky se účastníci sešli u táboráku v parku, kde si mohli opéci klobásy a zazpívat známé hity za doprovodu kytary.

Domov na zámku Bystré