V rámci partnerské spolupráce mezi Pardubickým a Prešovským krajem se v květnu uskutečnila návštěva klientů a pracovníků Domova na zámku Bystré v Centru sociálních služeb Zátišie v Osadném. Pro delegaci z Bystrého připravili slovenští přátelé pestrý program, v něž nechyběla návštěva CSS ve Snině a Osadném, včetně jeho nově zrekonstruovaného Krizového centra ve Snině, ani návštěvy turisticky zajímavých destinací v okolí.

Mezi takové patří třeba město Trebišov, Červený Kláštor, nebo Zeplínská Šírava. V rámci pobytu je čekaly také pěší výšlapy.  S přáteli z Osadného například zdolali vrchol Ďurkovec. Zajímavostí byla i plavba na vorech po řece Dunajec. Při pobytu v Prešovském kraji zavítali také do obce Hostovice, ve které žije mnoho přátel získaných v rámci partnerské spolupráce s Centrem sociálních služeb Osadné.  Deštivý den při zpáteční cestě domů využili k návštěvě Dobšínské ledové jeskyně ve Slovenském ráji.

Návštěva partnerské organizace CSS Zátišie v Osadnom byla pro všechny přítomné dobrou zkušeností a celý pobyt byl aktivně využit ke společným aktivitám. Klienti obou zařízení navázali přátelské vztahy a vzájemné se lépe poznali,“ zhodnotil setkání ředitel DNZ Bystré Mgr.Ivo Musil. „Při neformálních setkáních se i pracovníci DNZ Bystré dozvěděli, jak je poskytována sociální služba v CSS Zátiší (Snina i Osadné) a diskutovali velmi často témata změn v pobytových sociálních službách u nás i na Slovensku. Všichni hodnotili návštěvu jako velmi vydařenou,“ doplnil Mgr. Musil.

Domov na zámku Bystré