Přibit poslední hřebík, upevněna poslední šablona na střeše, natřeno, uklizeno a dílo je hotové ! Dřevěný altánek s podlahou už může sloužit svému účelu – jako přístřešek v čase slunečním i deštivém pro 12 obyvatel dvojdomu na ulici Wolkerova v Poličce.

Vznikl díky šikovným rukám pracovníků domova pánů Jiřího Škorpíka a Michala Pidry, kteří se ujali úkolu montáže altánu, který dodavatel přivezl v demontu. Protože podlaha této dřevostavby musela být z důvodu využití vozíčkáři rovná, oba pánové mají za sebou také terénní práce, pokládku štěrku a dlažby.

S dobrým a pro obyvatele domu užitečným nápadem na stavbu altánku s podlahou a dřevěnými stěnami na zahradě u dvojdomu přišla pracovnice domova paní Bc. Hanka Plchoutová, která rovněž oslovila firmy s prosbou o sponzorský příspěvek.

Prvotní myšlenka se zhmotnila díky obrovské dávce empatie, kterou projevili obyvatelům  ʺWolkerovkyʺ, lidem s hlubokým mentálním a kombinovanými postižením, sponzoři z řad firem i fyzickým osob. Patří mezi ně především společnost Sales 24 s.r.o., která věnovala na naše poměry neuvěřitelných 23 tisíc Kč.   Mezi další sponzory patří firmy REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o. a APC SILNICE s.r.o., které obě věnovaly částku 5 tisíc korun. Přispěl také pan Borek Novák třemi tisíci a MUDr. Michaela Drápalíková dvěma tisíci korunami. Osloven byl a ochotně se na projektu finančně podílel také poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský částkou 2 tisíce korun a pět tisícovkami předseda KDU-ČSL a poslanec Parlamentu ČR ing. Marian Jurečka.  Objevily se i dvě dárkyně, které přispěly poměrně vysokou částkou, skromně však nechtějí zveřejnit svá jména.

Paní Plchoutové, Jiřímu Škorpíkovi, Michalu Pidrovi a všem sponzorům moc děkujeme. Jejich úsilí i finanční pomoci si moc vážíme !

Fotografická prezentace příběhu jednoho altánku: