Na počátku bylo slovo. Prosba. Na konci pomoc v podobě přístřešku v čase slunečním i deštivém pro 12 obyvatel dvojdomu na ulici Wolkerova v Poličce a zahradního relaxačního lehátka.

Dřevěný altánek s podlahou a dřevěnými stěnami na zahradě u dvojdomu vzniká díky obrovské dávce empatie, kterou projevili obyvatelům  ʺWolkerovkyʺ, lidem s hlubokým mentálním a kombinovanými postižením, sponzoři z řad firem i fyzickým osob. Patří mezi ně především společnost Sales 24 s.r.o., která věnovala na naše poměry neuvěřitelných 23 tisíc Kč.   Mezi další sponzory patří firmy REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o. a APC SILNICE s.r.o., které obě věnovaly částku 5 tisíc korun. Přispěl také pan Borek Novák třemi tisíci a MUDr. Michaela Drápalíková dvěma tisíci korunami. Osloven byl a ochotně se na projektu finančně podílel také poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský částkou 2 tisíce korun a pět tisícovkami předseda KDU-ČSL a poslanec Parlamentu ČR ing. Marian Jurečka.  Objevily se i dvě dárkyně, které přispěly poměrně vysokou částkou, skromně však nechtějí zveřejnit svá jména.

Všichni zaslouží velkou pochvalu, stejně jako kolegové z domova na zámku, pánové Jiří Škorpík a Jan Pidra, kteří se ujali úkolu montáže konstrukce altánu, který dodavatel přivezl v demontu.  Protože podlaha této dřevostavby musí být z důvodu využití vozíčkáři rovná, na oba pány čekaly také terénní práce, pokládka štěrku a dlažby.

Zatímco zahradní relaxační lehátko již ve slunných dnech sloužilo svému účelu, na altánek si uživatelé služby počkají do prvních jarních slunečních dnů.  Využíván bude pro posezení na zahradě, ke chvilkám relaxace, grilování. S tímto nápadem přišly pracovnice přímé péče novostavby Wolkerova, zejména paní Hanka Plchoutová.

Kovidová doba mění pořadí některých priorit. Zatímco na setkávání v altánku obyvatelé musí počkat, kontakty s rodinou a přáteli se do jara odložit nedají. To opět přispěchal na pomoc pan Josef Novotný, který zajistil pro Domov na zámku Bystré 3 tablety, které spolu s další výpočetní technikou slouží ke kontaktu obyvatel domova s rodinou a přáteli. Spojení přes Skype už proběhla a radost na obou stranách byla veliká.

Děkujeme, všem sponzorům za pomoc. Moc si toho vážíme.

Foto: budování základové desky pro altánek