Autorský projekt společnosti Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. „Daruj hračku“ letos vstupuje do 22 sezóny. Jak lze vyčíst z internetových stránek společnosti, za tuto dobu pomohl splnit přání bezmála 45 tisícům dětí a lidí s různými handicapy ze 145 dětských domovů, domovů pro osoby se zdravotním postižením a dalších zařízení z celé republiky, kterým splnil na 89 tisíc přání. Jen v loňském roce se předaly dárky za 7 miliónů korun, o rok předtím za 6 miliónů korun.

Ježíšek z Havlíčkova Brodu plní už několikátým rokem přání také klientům Domova na zámku Bystré, který se i v letošním roce přihlásil do projektu. V průběhu října klienti malovali svá vánoční přání. Kdo z důvodu handicapu nemohl své přání nakreslit, o svou šanci splněného přání nepřijde. Pracovníci v přímé péči jejich přání „pro Ježíška“ zapsali. Přáníčka budou v termínu předána společností Tango Havlíčkův Brod, který je vloží do databáze přání na stránkách http://www.daruj-hracku.cz/. Podaří se i letos splnit skoro všechna přání jako v loňském roce? První splněná přání mohou dárci předávat společnosti GLS, která je zdarma převáží 8.11.2018, poslední pak 17. prosince. Více na http://www.daruj-hracku.cz/.

Za všechny obdarované klienty domova již nyní děkujeme společnosti Tango Havlíčkův Brod za obrovskou práci, kterou pořádání sbírky obnáší. Vždyť společnost zajišťuje kompletní služby, jak pro potenciální obdarované, tak pro dárce. Jde o kontaktování domovů, sběr přání, zajištění dopravy balíčků od dárců z celé republiky. Oficiální předávání dárků domovům, které probíhá před Vánoci v Havlíčkově Brodě je tou poslední třešničkou na dortu.

Škoda, že společnost Tango nemůže být u slavnostních předání dárků obdarovaným u vánočních stromků v celé republice. Nejinak je tomu i v domově. Rok co rok jsou obrázky z předání vždy stejné – rozsvícený vánoční stromek, obdarovaní nosící si zabalené dárky a jejich rozzářené oči.

Za to patří společnosti Tango Havlíčkův Brod a tisícům neznámých dárců velké poděkování!

Domov na zámku Bystré

odkazy na

Daruj hračku spolu připravují:

https://www.oworld.cz

https://www.gls-czech.com

https://www.leksys.cz

https://www.msquare.cz/

 

Generální IT partner projektu