V pátek 7. června využilo několik klientů našeho chráněného bydlení nabídku na 14. ročník akce „Noc snů v ZOO Brno“. Pořádá ji pro lidi s handicapem brněnská Zoologická zahrada. Vstup mají zdarma a je pro ně vždy velkým lákadlem.

V 17.00 hodin se jim otevřely brány ZOO a mohli si projít, nebo projet vláčkem celý areál. Připravena byla také komentovaná setkání a krmení některých zvířat. Bohatý program se návštěvníkům nabízel také v místním amfiteátru. Letos jsme měli možnost zhlédnout dva dětské taneční soubory, divadlo Koráb a vystoupení kouzelníka. Každý z návštěvníků nakonec obdržel i malý dárek v podobě sladkostí a malého suvenýru.

Jelikož bylo v tento den velké horko, všechna zvířata se líně povalovala a vyhledávala stín. Proto jsme nejvíce obdivovali místní Safari, kde se v ohradě s neuvěřitelnou ladností proháněly žirafy a zebry a horké počasí jim vůbec nevadilo. Jsou přece z Afriky a na teplo jsou zvyklé.  A my? My jsme museli v místním stánku uhasit žízeň chladnými nápoji. Snědli jsme si svačinky a někdo si koupil i suvenýr na památku. Kolem 20. hodiny jsme se pomalu vraceli celým areálem zpět k našemu autobusu a hurá zase domů.

Děkujeme Zoologické zahradě v Brně za pozvání na zajímavou a atraktivní akci.

Jarmila Štefková