Letos už po jedenácté vybírali čtenáři Svitavského deníku nejúspěšnější sportovce regionu Svitavska. Výsledky ankety byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru v Tylově domě v Poličce.

Anketa má několik kategorií. Rozdělena je na jednotlivce i kolektivy, jde napříč věkem sportovců, od žáků, přes dorost až k veteránům. Vybírají se Hvězdy Deníku, svoji kategorii mají také trenéři. Oceněno bylo dvaačtyřicet jednotlivců a kolektivů.

Nezapomíná se ani na sportovce, kteří se při sportu musí poprat nejen s výkonnostními limity, ale také se zdravotním handicapem.

Nás velmi těší, že v kategorii „handicapovaný sportovec“ bylo čtenáři deníku nejlépe oceněno fotbalové družstvo Domova na zámku Bystré, které dobře reprezentovalo na fotbalových turnajích v Bystrém i na národních hrách Speciálních olympiád.

Nebylo to poprvé, co čestné ocenění převzal zástupce domova. Již v předchozích ročnících byli oceněni např. stolní tenisté Alois Kejda či Vladimír Matura, všestranný Pavel Urban, nebo lyžař Pavel Jílek. Je to důkaz, že obyvatelé domova, nehledě na svůj zdravotní handicap, mají sportování rádi a daří se jim.

Domov na zámku Bystré