Dostat dárek pod stromečkem – pro mnohé běžná každoroční realita, pro jiné sen s otazníkem. Od roku 1997 se sny snaží měnit v realitu společnost Tango Havlíčkův Brod. Parta správných lidí, kteří se poprali se svým nelehkým osudem do té míry, že ještě stačí pomáhat jiným.  Říkají si manažeři na vozíčcích a tahle charakteristika sedí. Vyluštit rovnici o několika neznámých – od sběru přání od konkrétních lidí, přes vyhledávání dárců, sladění dopravy tuny balíků s dárky, jejich evidence, aktuální přehled plnění přání na internetu, až po předání darů obdarovaným – to je úkol pro chytré hlavičky. A co víc, tak to funguje nikoli rok či dva, tři. Tak to běží jako na drátkách už 23 let! Jedná se o nejstarší, nejpůvodnější a největší projekt tohoto druhu v České republice.

Přestože se stále jmenuje:“ Daruj hračku“, dnes už vůbec nejde jen o hračky.  Od roku 2004 plní různorodější přání, od hrníčku, přes hračky, módu, sport, elektroniku až po vybavení do bytu či pro zlepšení kvality života – zkrátka vše, neboť projekt je určen nejen dětem, ale i zdravotně postiženým i jinak handicapovaným lidem bez ohledu na věk.

Společnost Tango Havlíčkův Brod za 23 let potěšila dárky skoro 50 tisíc obdarovaných ze 151 domovů, kterým splnila bezmála sto tisíc vánočním přání!  Radost pod stromečkem díky Tangu prožívají už řadu let také obyvatelé Domova na zámku Bystré.  V roce 2019 si své přání nakreslilo pětadvacet obyvatel domova, kterým finanční situace nedovoluje přilepšit si dárkem a většině z nich brodský „Ježíšek“ dárek přinesl. A byla to mnohdy přání, která možná překvapila svou praktičností. Například pan Ladislav si napsal o mop, pan Pepa o odrazky na kolo, jiní si přáli kosmetické balíčky, povlečení, oblečení, knížky. Splněno bylo také přání pobytu v jedné z turistických chat na Svitavsku. Před vánoci docházelo i k milým telefonátům s dárci dotazujícími se na dárek pro konkrétního klienta se snahou koupit opravdu požadovaný typ bačkor atd. Jsou to příjemné hovory s empatickými lidmi, chvilky dojetí a předvánočního optimistického zamyšlení, že není vše špatně.

Za obyvatele Domova na zámku Bystré a jejich radost pod stromečkem moc děkujeme Tangu Havlíčkův Brod a jeho partnerům, kteří se na projektu podílejí. Poděkování stejnou měrou patří všem obětavým a štědrým dárcům. Přejeme jim a všem lidem, kteří mají srdce na pravém místě, úspěšný rok 2020 !

Loga organizátorů a jejich  hlavních partnerských organizací: