Na třetí adventní sobotu 15. prosince připravil Domov na zámku Bystré svůj Vánoční koncert. Zatímco za okny padal sníh a venku mrzlo až praštělo, v tanečním sále Základním umělecké školy bylo útulno. K vánoční atmosféře přispěla i výzdoba včetně rozsvíceného stromečku.

Hostům, kteří zavítali, zpříjemnila svým vystoupením předvánoční čas Rytmická skupina domova směsí vánočních písní a koled. Zazněla lidová koleda:“ Dej Bůh štěstí“ i písně Jarka Nohavici, Evy Farné, Marka Ztraceného či Machettova Vánoční píseň. Rytmická skupina, kterou vedou a hudebně doprovázejí Milena Jonášová a Lenka Husáková, svoje vystoupení pilovala od října. A vyplatilo se. Líbili se jak posluchačům Adventních oslav a trhů, kde rovněž hráli a zpívali, tak hostům Vánočního koncertu v ZUŠ Bystré. Sklidili zasloužený potlesk.

Hlavním hostem večera byl zpěvák popu a šansonu Nathaniel Filip, kterého na klavír doprovázel vídeňský klavírista dr. Alexandr Döme. Nathaniel Filip, jehož pěvecká dráha započala ve světoznámém pěveckém tělese Boni Pueri, zazpíval písně od řady známých autorů. Pro koncert si vybral písně z repertoáru Ervina Drakea, Willyho Hoffmanna, ale také Petra Hapky, Charlese Aznavoura, Leonarda Cohena a mnohých dalších. Ve francouzském originále zazněla slavná: “V růžích“, kterou kdysi interpretovala Edith Piaf či velmi známé Wonderfull world, Hallelujah, My way, Máma, nebo Píseň o malíři, kterou kdysi tak skvěle zpívala Hana Hegerová.

Koncert se díky nižší divácké účasti odehrával v takřka komorním prostředí. To mu ovšem neuškodilo na atmosféře. Věříme, že byl pro všechny diváky a posluchače v sále příjemným zpestřením třetí adventní soboty.

“Vánoční koncert“ byl realizován v rámci projektu:“ DNZ Bystré – transformace pobytových služeb“ financovaného z Operačního programu zaměstnanost.

Domov na zámku Bystré