Jsou jistoty, které nezdolá ani covid. Patří mezi ně například vánoční svátky, na které teď asi málokdo z nás myslí, ale které s jistotou přijdou a snad pohladí po duši. Na Ježíška už dnes stoprocentně myslí společnost Tango Havlíčkův Brod, v.o.s, která v letošním roce vyhlásila už 24. ročník sbírky:“ Daruj hračku“. V letošním ročníku nejstaršího a autorského projektu v Čechách by ráda havlíčkobrodská společnost splnila některá přání 2500 dětí či klientů sociálních domovů ze 70 míst v Čechách a na Moravě. Jsou to přání těch, kterým nemá kdo, či za co pod stromeček splnit přání.

A pokud se vše vydaří, díky nadšencům z Tanga ani kovidová krize nepřekazí potřebným požehnaného Ježíška. Jak sbírka funguje? Je založena na vložení přání databáze (na stránkách  www.daruj-hracku.cz), ze které si potenciální dárce může vybrat, koho obdarovat, komu splnit jeho přání. Přihlášení dárců bude na uvedených stránkách aktivní od 1. listopadu.

Také v letošním roce se do databáze vloží rovněž přání obyvatel Domova na zámku Bystré. V letošním roce se jedná o 20 klientů. Jde o lidi, kteří nejsou v kontaktu s rodinou, která by jim mohla vánoční přání splnit. Svá přání vyjadřují potřební buď písemně, nebo obrázkem. V případě klientů našeho domova, lidem s těžkým mentálním postižením, jim s vyjádřením přání vypomohou jejich klíčoví pracovníci (pracovníci přímé péče.)

Dárky od neznámých dárců z celé republiky již tradičně těší naše klienty pod rozsvíceným stromkem. Radost obdarovaných je vždy veliká. Moc nás těší, že z této sbírky alespoň jeden vysněný dárek obdržel každý.

Děkujeme touto cestou společnosti Tango Havlíčkův Brod za dlouholeté iniciování této sbírky. Nejen Tangu, ale i jejím partnerům  děkujeme za energii, kterou do sbírky „Daruj hračku“ vkládají. Držíme Vám palce a pevné zdraví !

Domov na zámku Bystré

 

Děkujeme: