Filantropie pomáhá, a pokud se tak stane v čase pandemie či jiných krizových situací, pak je smysluplná dvojnásob. Domov na zámku Bystré zažil krásné příklady sponzorství v čase koronavirové pandemie.

Akademické centrum studentských aktivit ACSA, které působí od roku 2002 jako samostatný spolek s celostátní působností v oblasti vzdělávání, poradenských aktivit, průzkumů a dalších činností nabídla pomoc přes portál www.chcipomoct.cz. Na naši objednávku 40 ochranných štítů zareagovali velmi rychle. Pomůcky přišly obratem 29. dubna.

Na báječných silných strojích značky Indian přijel v sobotu 16. května „tým srdcařů z Pardubic“, jak si sami říkají, do Domova na zámku Bystré. Stali jsme se jednou z mnoha zastávek, na kterých firma Indian 1901 Pardubice a členové klubu IMRG Pardubice rozdávali roušky a hygienické prostředky.

Na cestách po Pardubickém kraji strávili prý celou sobotu.  Svou práci na renovaci historických veteránů značky Indian Motorcycle a radost z jízdy na nich, vyměnili za pomoc pro potřebné.

Jen na chvilku zmlklo burácení motorů, to když jezdci předali sponzorský dar ve formě 10 litrového kanystru s dezinfekcí. Pak ještě foto a jeli zase dál.

Virucidní prostředek i ochranné štíty jsou v dnešní době, kdy se společnost potýká s nákazou Covid 19, darem nad zlato.  Děkujeme Akademickému centru ACSA i mužům na rychlých strojích Indian za pomoc, které si moc vážíme.

 

V boji proti nákaze pomáhaly sociálním službám některé firmy celorepublikově za koordinace Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Asociace sdružující poskytovatele sociálních služeb v celé republice, společnost IRESOFT s.r.o. a Sazka, a. s. dokonce rozjely provoz dvou distribučních skladů v Táboře a Brně.  Zajistily odtud rozvoz ochranných pomůcek sociálním službám po celé republice.

Domov na zámku Bystré díky této filantropii obdržel respirátory, obleky, rukavice, roušky a desinfekci. Do pomoci sociálním službám se kromě IRESOFTu doposud zapojily a zapojují společnosti Nestlé, HARTMANN – RICO a. s., Alza.cz, Nutricia, a. s., Sazka, a. s., Professional support s. r. o., TETA drogerie, finanční skupina AXA, Atelier PONER s. r. o., ale i Nadační fond Avast, Nadace Karla Janečka či Naarden International s. r. o.

Děkujeme, že nám pomáháte.