„Noc snů aneb Večer plný zážitků v Zoo Brno“ – tak se jmenuje zážitkové setkání se zvířaty, jehož šestnáctý ročník připravila na 3. června brněnská Zoologická zahrada. Akce má ve světě dlouholetou tradici. Zoologické zahrady celého světa ji pořádají vždy první pátek v červnu pro chronicky nemocné a handicapované děti.

První Noc snů se uskutečnila v roce 1996 v Zoo Rotterdam a věnována byla dětem z tamní kliniky dětské onkologie. Zahrada v jihomoravské metropoli se k mezinárodní akci připojila v roce 2005. Díky její vstřícnosti dostávají možnost zažít v zoo večer plný zážitků také klienti našeho Centra. Vstup mají zdarma a pořadatelé pro ně nezapomínají ani s občerstvením a drobnými dárky. Letos si k pitíčku a sladkostem mohli klienti vybrat buď plastový kelímek s ouškem na zavěšení, nebo stírací los, na který každý vyhrál malou odměnu v podobě malinkého plyšáka.

Výlet do brněnské zoologické zahrady je pro obyvatele našeho Centra vždy velkým lákadlem. V současné postcovidové době toto pravidlo platí dvojnásob. Pro některé klienty se letos jednalo o první výlet od pandemie covid. Není divu, že se na něj všichni těšili. Zvířata mají rádi a moderní expozice brněnské zahrady se jim velmi líbily. Letos také přálo počasí, oproti předchozím letům nebylo parno, a tak se zážitkové setkání se zvířaty velmi vydařilo.

Děkujeme Zoologické zahradě města Brna za pozvání na atraktivní setkání se zvířaty, které se pro naše klienty stalo, jako již tradičně, velmi pěkným výletem.