V pondělí 11. prosince jsme se vydali cestou za vánoční inspirací. Naše první zastávka byla v Poličce v obchůdku Fimfárum, kde jsou k vidění, a především k prodeji výrobky uživatelů AC dílen a Denního stacionáře Oblastní charity Polička a dalších spolupracujících organizací, mezi které patříme také my. Měli jsme možnost vidět různé výrobky ze dřeva, keramiky, pedigu, papíru, drátků nebo textilu a svíčky.

 Dále jsme pokračovali k Novým Hradům do obory s jeleny a daňky. Přichystali jsme si pro ně pár dobrot. Při krmení jsme je měli doslova na dosah ruky. Navštívili jsme také náměstí  a zvenčí si prohlédli zámek Nové Hrady. Po čtvrté hodině odpoledne jsme dorazili do Chotovic, kde jsme měli možnost být přímo u rozsvěcení známého Osvětleného domu pana Václava Trunce, ke kterému v období adventu až do Tří králů každoročně zavítá nespočet návštěvníků. Hned naproti se nachází kostel sv. Prokopa. Při vstupu nás přivítala paní průvodkyně, a protože jsme v tento den byli prvními návštěvníky, zapálila s námi svíce na adventním věnci a společně jsme si zazpívali koledu. V kostele právě probíhá výstava betlémů, o které nám paní průvodkyně také povyprávěla.

Cestou domů jsme se ještě zastavili ve Skutči, kde je k vidění krásný dřevěný vyřezávaný betlém a vánoční strom se dřevěnými ozdobami. Domů jsme se vraceli až za tmy. Z výletu jsme si přivezli spoustu dojmů.

Rádi bychom poděkovali panu Kvapilovi, který pro nás tento výlet připravil.

Uživatelé služby Sociálně terapeutické dílny