Ve Dvoře Králové nad Labem se pod záštitou města konal ve dnech 4.  až 6. listopadu 29. ročník Národního turnaje ve stolním tenise. Jednalo se o nominační turnaj pro účast na Světových letních hrách Speciálních olympiád v Berlíně 2023.

Turnaje se mohli zúčastnit sportovci, trenéři registrovaní v Českém hnutí speciálních olympiád. Probíhal v několika kategoriích. O vítězství mezi sebou bojovali muži, ženy ve věku do 30 let a nad 30 let. Kromě klasické dvouhry se hrály také čtyřhry a tzv. unified. Každý sportovec se mohl může účastnit dvouhry, čtyřhry i unified.

V náročné konkurenci celonárodního mítinku obstáli skvěle uživatelé sociální služby naší organizace, pánové Vladimír Matura a Alois Kejda.  Oba vybojovali zlato ve svých skupinách a dokonce společně vyhráli i čtyřhru v jedné ze čtyř skupin. Naši borci se tak dostali do losování o účast na Světové Speciální olympiádě v Berlíně 2023. Po losu se radoval Alois Kejda, který je druhým náhradníkem. 

Další světové letní hry se budou konat v Berlíně od 16. do 25. června 2023. Bude to vůbec poprvé, co Německo hostí světové olympijské hry speciálních her. Pořadatelem her je hnutí Special Olympics, což je největší světová sportovní organizace pro děti a dospělé s mentálním a tělesným postižením.  Založena byla v roce 1968 ve Spojených státech. Zakladatelkou celého programu je paní Eunice Kennedyová-Shriverová, sestra prezidenta Johna F. Kennedyho. Uvedla tak v život myšlenku sportování jako prostředku rozvoje osobnosti a integrace lidí s mentálním postižením.

V současné době je v tomto celosvětovém hnutí zapojeno 170 národních programů, které reprezentují více než 4 milióny sportovců. České hnutí Speciálních olympiád zahájilo svoji činnost v roce 1989 a je zapojeno do všech mezinárodních aktivit. Pravidelně se zúčastňuje všech evropských i světových her. 

Poslední letní Světové letní hry Speciálních olympiád se konaly v roce 2019 v Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech. V rámci českého fotbalového týmu se jich zúčastnil klient DNZ Bystré pan Michal Soukup. Držíme palce panu Aloisi Kejdovi, aby i on dostal šanci zúčastnit se největšího sportovního svátku a mohl bojovat o další skvělá umístění.

Centrum sociálních služeb Bystré

Pan Alois Kejda přebírá zlatou medaili. Díky losu se stal také druhým náhradníkem týmu stolních tenistů nominovaných na účast na Světové Speciální olympiádě v Berlíně 2023.  
Pan Alois Kejda v bojích o vítězství na 29. ročníku Národního turnaje ve stolním tenise.
Národního turnaje ve stolním tenise se zúčastnil také pan Vladimír Matura (ve žlutém tričku). Ze Dvora Králové nad Labem si přivezl zlatou medaili.
Pan Vladimír Matura na stupních vítězů. Škoda, že neměl štěstí při losování o účast na Světových letních hrách v Berlíně 2023.
Pan Alois Kejda a Vladimír Matura skvěle obstáli v náročné konkurenci celonárodního turnaje.  Oba vybojovali zlato ve svých skupinách a dokonce společně vyhráli i čtyřhru v jedné ze čtyř skupin. Blahopřejeme !