Sportovní klub Radost Žampach Domova pod hradem Žampach připravil na víkend od 9. do 10. září již XXVII. ročník Národního turnaje Českého hnutí speciálních olympiád v přehazované určený pro hráče s handicapem.

Výjimečná sportovní událost má tradiční místo konání, kterým je volejbalový areál TJ Sokol Dřevěnice u Jičína, kam si svoji sportovní zdatnost přijelo poměřit na 15 družstev z celé republiky. 

Do Českého ráje přijeli sportovci z Ledce, Tloskova, Benešova, Tuchořic, Dolního Lánova, České Lípy, Jihlavy a Prahy.  Národního turnaje se zúčastnili také sportovci z Centra sociálních služeb Bystré, kteří patří mezi ostřílené borce vozící si z Dřevěnic medaile.    

Týmy byly rozděleny do třech kategorii Unified A, Unified B, Unified C, přičemž v každé kategorii o dobré umístěni usilovalo pět týmů.  Systém unified znamená, že se sportovci hrají také jejich trenéři. Zápasy byly rozděleny do obou víkendových dní.  O umístění rozhodoval počet získaných bodů, poměr vzájemných zápasů a samozřejmě skóre.

Tým CSS Bystré letos tvořili pánové Vladimír Matura, Pavel Urban, Antonín Novák, všichni ze služby podpora samostatného bydlení. V rámci Unified je doplňoval Jiří Bureš a Jiří Findejs.

Na hřišti č. 3 měli za soupeře sportovce z SK Česká Lípa, SK Lvíčata Dolní Lánov, SK Ježci Jihlava a SPMP Praha. Naši borci zvítězili v každém z pěti zápasů a celkovým skóre 8:0 získali konečných 8 bodů, a tím i zaslouženou zlatou medaili! Druhý se šesti body byl Sportovní klub Lvíčata Dolní Lánov a třetí místo obsadil Sportovní klub Naděje Česká Lípa.

Našim sportovcům ke zlaté medaili blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho Centra!

Přehazovaná se stala akreditovaným národním sportem Českého hnutí speciálních olympiád v roce 1995. Od tohoto data každoročně pořádá tento národní turnaj SK Radost ze Žampachu. Pořadatelům děkujeme za skvěle zvládnutý turnaj, jehož součástí byly nejen sportovní zápasy, ale také zábavný večer pro účastníky. V tomto turnaji nejde jen o skóre a body, ale také o setkávání sportovců. Do Žampachu přejeme hodně energie do dalších ročníků turnaje.

Centrum sociálních služeb Bystré

Tým CSS Bystré přebírá zlatou medaili.

Tým CSS Bystré v zápalu boje o cenný kov.