V Trutnově se ve dnech 19. a 20. srpna konaly Národní závody v atletice. Na Městském atletickém stadionu v Trutnově se sešla necelá stovka handicapovaných sportovců z 23 týmů z celé republiky (z Plzně, Brna, Prahy, Vejprt, Tanvaldu a dalších měst). Centrum sociálních služeb mělo na těchto oficiálních závodech Speciálních olympiád svoje zastoupení.

Národní závody v atletice, které pořádala organizace Speciální olympiáda Česká republika ve spolupráci s TJ Lokomotiva Trutnov, z.s., jsou největší atletickou akcí pro mentálně postižené sportovce v naší republice.

V Trutnově se tato akce v celorepublikovém měřítku konala poprvé v historii. V minulých letech se národní závody konaly v Olomouci nebo v Brně. Kromě sportovního zápolení byl pro účastníky připraven také doprovodný program ve formě diskotéky v Hotelu Patria.

Ženy a muži soutěžili v osmi disciplínách, pro mix bylo připraveno šest disciplín. O cenné kovy se bojovalo ve sprintech na 50,100, 200, 400 metrů, dále na střední trati 800 m a ve štafetách 4x 60 m, 4x 100 i 4 x 200 m. Mezi další disciplíny patřil také hod oštěpem a kriketovým míčkem, vrh koulí (3 kg a 4 kg) a skoky do dálky a z místa.

Výkony handicapových sportovců jsou velmi rozmanité, závodníci byli tudíž rozděleni do výkonnostních skupin, aby spolu závodili sportovci se stejnou výkonností. Mnozí svojí šanci na úspěch znásobili startem v několika disciplínách. Dle statistického přehledu proběhlo celkem 289 startů, přičemž 168 jich absolvovali muži, 90 ženy a 31 v mixu. Mezi účastníky se objevili i medailisté z nedávno skončených Světových her Speciální olympiády, které se konaly v Berlíně.

Naše barvy hájil Pavel Urban a Jaroslav Tuláček, uživatelé služby podpora samostatného bydlení v Bystrém. Pan Urban startoval v běhu na 100 m a vrhu koulí (4 kg). V obou disciplínách si vedl velmi dobře, když v běhu ve finále zvítězil a ve vrhu koulí obsadil druhé místo.

Pan Tuláček bojoval o cenné umístění ve vrhu koulí (4 kg) a hodu oštěpem. Ve vrhu koulí vybojoval zlatou a vrhu oštěpem stříbrnou medaili.

Oběma našim medailistům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Necelá stovka handicapovaných sportovců z 23 týmů z celé republiky si o víkendu v Trutnově poměřila své dovednosti v atletických disciplínách.
Pan Tuláček skvěle reprezentoval ve vrhu koulí a hodu oštěpem, ve kterém vybojoval stříbrnou medaili.
Pan Urban startoval v běhu na 100 m a vrhu koulí (4 kg). V obou disciplínách si vedl velmi dobře, když ve finálovém běhu na 100 m zvítězil.