V předvečer Vánoc tradičně navštívil uživatele pobytových sociálních služeb Centra sociálních služeb Bystré jeho ředitel, Mgr. Ivo Musil.  Spolu se sociální pracovnicí Zdeňkou Bartošovou, DiS. popřál lidem klidné prožití vánočních svátků. Příležitosti využil také k tomu, aby poblahopřál klientům, kteří oslavili v těchto dnech významné životní jubileum.

Předvánoční návštěva se stala již dobrým zvykem, stejně jako předávání balíčků s drobnými sladkostmi, které byly v případě klientů s dietami přizpůsobeny jejich dietetickým potřebám.

Svátky vánoční obyvatelé domů prožívají s velkými emocemi.

K předvánočnímu času se písemně vyjádřil i obyvatel Hájenky, pan Václav V. „Na Hájence nám pracovníci pomohli vyrobit adventní věnec. Každou neděli jsme si na něm postupně zapalovali svíčky. Dělali jsme také různé vánoční výzdoby, abychom to měli na Hájence vánočně vyladěno. Společně s pracovníky jsme si napekli 6 druhů vánočního cukroví a u práce jsme si různě pouštěli vánoční koledy. Dárky pod stromeček a pro naše blízké už máme nakoupeny a mnozí z nás si je byli nakoupit sami. Teď už jen čekat a doufat, že letos Ježíšek opět přijde a že někde nezabloudí“. Pan Václav pak popřál do nového roku všem hodně zdraví a štěstí.

Svátky vánoční se v domech CSS Bystré nesou v duchu tradic. Klasickým zvykem a samozřejmostí je posezení u vánočního stromku, předávání dárků, poslech koled a sledování televizních pohádek.

Obvyklé je i štědrovečerní menu, ve kterém nechybí bramborový salát, ryba, případně smažený vepřový řízek. Jídelníček svátečních dnů se liší dle jednotlivých domů. Lidé si pochutnali například na kachně s knedlíkem a zelím, srbském kotletu s rýží, pečeném kuřeti či rybím filé s bramborovou kaší, či svíčkové s knedlíkem a mnohých dalších dobrotách.

Ve svátečních okamžicích byly k dispozici také obložené chlebíčky a ovoce. Nechyběl ani nanukový pohár či přípitek nealko šampusem.