Domov na rozcestí ve Svitavách připravil na 23. února jubilejní, již 20. ročník, Valentýnského plesu, který se konal tradičně v Kulturním centru Fabrika ve Svitavách. Velmi rádi se jej zúčastnili také uživatelé služeb CSS Bystré.

Za pracovníky a uživatele služby chráněné bydlení a podpora samostatného bydlení na ples vzpomíná pracovnice přímé péče paní Helena Vlahovičová: „I letošní, tradiční, již 20. Valentýnský ples, si uživatelé naší služby chráněné a podporované bydlení v Poličce, nenechali ujít. Přivítal nás vyzdobený sál a přátelé z dalších zařízení Pardubického kraje.  K tanci všem návštěvníkům zahrála kapela ABC a mohli jsme zhlédnout vystoupení půvabných tanečnic. Nechyběla tombola a s ní krásné výhry. Zábavu si každý užíval po svém. Někdo tančil, jiný soutěžil. Někteří si jen tak poseděli u kávy. Všichni ocenili připravené pohoštění.

 Paní Vlahovičová zhodnotila také atmosféru plesu:“ Atmosféra plesu byla báječná a všichni naši uživatelé se těší na příští rok, kdy si nejen užijí zábavu, ale opět se sejdou se svými přáteli“.

Pozvání na ples neodmítlo ani 8 uživatelů služby domov pro osoby se zdravotním postižením z Integračního centra Hájenka v Bystrém a dvojdomu na ulici Wolkerova v Poličce.  Na Valentýnský ples vzpomíná paní Jarmila Štefková, pracovnice přímé péče z domu Hájenka v Bystrém. „Valentýnský ples ve Svitavách se stal pro naše klienty již tradicí. Po dvouleté „covidové“ pauze se tento ples konal již po dvacáté!

Jako tradičně jsme nepodcenili přípravu a patřičně společensky oblečeni jsme se vydali na cestu do Svitav. Po našem příjezdu se nás ujaly hostesky, které nás usadily k našemu stolu a zároveň nám předaly pro každého lístek do tomboly a stravenku na večeři.

Ples byl zahájen tanečními vystoupeními dětí a k poslechu a tanci hrála kapela ABC. Jakmile sálem zazněly nejznámější hity Michala Davida, taneční parket se celý zaplnil a nebylo zde k hnutí. Mnozí klienti se zde se svými kamarády setkali po několika letech. Na jejich tvářích se značila radost, nadšení a s přibývajícími hodinami i únava. To jim ale nebránilo, aby si tuto zábavu užili až do konce.

Po dobu plesu si každý z nás vyzvedl z tomboly nějakou drobnost, posilnili jsme se výborným řízkem s bramborovým salátem a v místním baru si mohl každý ještě dle libosti zakoupit něco k pití nebo dobrou kávu. Před koncem plesu byla ještě vyhlášena soutěž o Miss a Missáka plesu. O vítězném páru z řad soutěžících rozhodla porota složená z pořadatelů a členů kapely. Úderem 18.00 hodiny moderátor ohlásil konec plesu a popřál všem šťastnou cestu domů. A my, zmoženi tancem, ale s krásnými zážitky jsme se vydali na zpáteční cestu domů. Snad se za rok se svými kamarády zase setkáme“.

Velké díky pořadatelům za všechny zúčastněné posílají Jarmila Štefková a Helena Vlahovičová.