Advent máme v domě v ulici J. V. Michla v Poličce, kde poskytována služba chráněné bydlení, moc rádi. Už na začátku předvánočního období jsme si nemohli nechat ujít rozsvícení vánočního stromu v Poličce na náměstí.  Další přípravy na nejkrásnější svátky v roce pak probíhaly jako v jakékoliv jiné domácnosti. Nejdříve jsme začali úklidem, potom výzdobou venkovních parapetů a interiéru. Na první adventní neděli jsme si již ustrojili stromeček, možná se to někomu může zdát moc brzo, ale máme tyto svátky tak rádi, že si jich chceme užít co nejvíc. Hned jak jsme měli za sebou čertovské strašení, začali jsme péct cukroví. Domluvili jsme se, že každý pracovník, samozřejmě s pomocí klientů, upeče aspoň dva druhy. Krabička na cukroví, uložená v zahradním domku, se už plní. Už tam máme linecký, kokosky, marokánky, sádlový, lanýžový kuličky, skořicový hvězdičky, perníčky a košíčky. No prostě mňam!

Ke koloritu adventu patří také poslech koled. V domku nám znějí známé i méně známé koledy, rádi chodíme na večerní procházky a obdivujeme osvícené domy a stromy. Samozřejmostí je nakupování nebo výroba dárečků pro rodinné příslušníky a přátele.

Taky bych chtěla zmínit naše vánoční posezení. Troufám si říct, že v tomto jsme s porovnáním s jinými domy výjimka. My, pracovníci se nesetkáváme někde v restauraci, ale domluvíme si jeden den, kdy strávíme celé odpoledne a večer s našimi klienty u nás doma. Všichni společně, jak jedna velká rodina. Nachystáme chlebíčky, uvaříme punč, prostě naplníme stůl všelijakými dobrotami, a pak si jen užíváme pěkné pohody a vánoční atmosféry. Zpíváme, vzpomínáme, vypravujeme, smějeme se, někdy i tančíme, no prostě NAŠE VÁNOCE.

Pěkné vánoční svátky přeje všem Jarka Jašková