„Pojďte s námi tvořit z dýní“ – takto vyzval organizátor Domov na zámku Bystré zájemce z řad veřejnosti a obyvatele domova, kteří využívají jeho komunitních služeb v Bystrém a v Poličce ke společnému zdobení baculatých zástupců okrasných tykví. Akce byla pořádána ve spolupráci se Základní uměleckou školou Bystré, v jejímž sále se 7. října se sešli účastníci s doprovodem.

Přijeli nejen Bysterští, ale i uživatelé služeb v  Poličce. Bylo znát, že se na akci velmi těšili. Radost ze setkání byla veliká a nefalšovaná. A což teprve, když přišlo na řadu vybarvování halloweenských motivů a pak také zdobení vlastních dýní.

V sále bylo jako v úle. Na ozdobení čekala obrovská dýně hokaido, s jejíž manipulací i následným aranžováním to nebylo snadné. Však si také všichni vyzkoušeli dlabání do její měkké dužniny a vrtání děr pro oči a zuby. Pak přišly na řadu také okrasné tykve. Šikovné ruce vedené fantazií z nich pomocí floristického materiálu vytvářely labutě a další postavičky. V sále byla nejen tvůrčí, ale zejména přátelská atmosféra, při které zbyl čas i na povídání a poslech hezkých písniček.

Děkujeme Základní umělecké škole Bystré za spolupráci při organizaci a realizaci akce:“Pojďte s námi tvořit z dýní“.

“Pojďte s námi tvořit z dýní“ bylo realizováno v rámci projektu:“ DNZ Bystré – transformace pobytových služeb“ financovaného z Operačního programu zaměstnanost.

Domov na zámku Bystré