V pondělí 12. června se na zahradě u domu čp. 188 na ulici Vrchlického v Bystrém konala Jarní zahradní párty s živou muzikou a grilováním. Předcházel tomu několikaměsíční nácvik vybraných písniček v doprovodu kytary, elektronických kláves a rytmických orffových nástrojů. Bylo to v rámci muzikoterapie, která probíhá každý týden na všech domech. Na zakončení nácviku formou společenské akce jsme se všichni těšili. Pracovníci rozeslali pozvánky a přemýšleli, kdo za námi přijde. Znáte to, dovolené, nemoci či nečekané události mohou pozvaným leccos zhatit.

A bylo to tady – pondělí 12. června. Při výzdobě zahradního altánu dopoledne uteklo jako voda, po obědě krátký odpočinek, chystání pohoštění a hosté se začali scházet. Byli mezi nimi také lidé z domu na Smetanově ulici a dva z domu na Zátiší s aktivizačními pracovnicemi, sociální pracovnice i vedoucí přímé péče a pochopitelně pan řidič, který nám část hostů přivezl.

Oči nám zářily radostí a nejhezčí bylo, když se začalo hrát. Skladby od Suchého a Šlitra přes lidovky, Kryla až po Mirai se rozezvučely v plné síle. Protože krabice s tamburínami, rumba koulemi, ozvučnými dřívky a dalšími „ťukátky“ byla poloprázdná a všichni zvučeli do rytmu.

Pod altánem se sešlo dost ochotných „hudebníků“ a výsledek byl krásný!

Milí hosté přinesli další dobroty k pohoštění, a tak si všichni pochutnali nejenom na grilovaném párečku. Akce se nám opravdu vydařila a založila tradici. Už nyní plánujeme podobné setkání v příštím roce.

Velké díky všem, kteří nám pomohli prožít radostné pohodové odpoledne. Bylo to s vámi moc fajn! 

Za dům na Vrchlického č. 188 v Bystrém

sepsala Olga Chytilová