Domov na zámku Bystré 3. listopadu slavnostně otevřel nové Aktivizační a administrativní centrum v rekonstruovaném objektu na ulici Školní v Bystrém.

Administrativní a aktivizační centrum bude využito klienty sociálních služeb „Domov pro osoby se zdravotním postižením“, „Chráněné bydlení“ a jejich opatrovníky. Díky projektu vzniklo rovněž zázemí pro 12 klíčových zaměstnanců organizace, kteří vykonávají technickou a administrativní správu všech transformovaných služeb a objektů. Nově zde sídlí sociální pracovnice, ekonomický a personální úsek, technik BOZP a IT, vedení domova.

Zrekonstruovanou prvorepublikovou vilu si mohli zájemci z řad veřejnosti prohlédnout na Dnech otevřených dveří, které proběhly 4. a 9. listopadu. Možnosti využilo několik desítek zájemců, pro které byl připraven také doprovodný program. Před vilou na ně čekalo vystoupení žáků a pedagogů Základní umělecké školy Bystré a také klientů pořadatelského domova. Na programu bylo pěvecké vystoupení a defilé mažoretek. Uvnitř objektu si zájemci v připravené prezentaci mohli prohlédnout etapy rekonstrukce a vypít kávu.

Domov na zámku Bystré